Hakkımızda

Türkiye’nin en büyük özel sermayeli yatırım bankası Aktif Bank’ın bir iştiraki olarak 2010 yılında hizmete başlayan UPT, Türkiye’nin ilk yerli, global para transferi ve ödeme platformudur. Kurulduğu günden bugüne dek kesintisiz işleyişine devam eden UPT, fiziki hizmet noktaları ve UPTION mobil uygulaması ile yurt içi ve yurt dışında hesaba, karta veya isme para transferi hizmeti sunmaktadır.

Kimiz, Neler Yapıyoruz?


Türkiye’nin yurt içi ve yurt dışında en yaygın ağa sahip para transfer sistemi olarak, tüm dünyada 176 ülkede 400.000’den fazla hizmet noktasına sahip olup, yeni anlaşmalar ve iş birlikleri ile dünya çapında büyümeye ve hizmet noktalarını arttırmaya hız kesmeden devam ediyoruz!

UPT olarak; 2020 yılının son çeyreğinde hayata geçirdiğimiz UPTION uygulaması ile dijital dünyaya da adım attık, bu hamlemiz ile ülkemiz ve dünya çapında erişilebilirliğimizi artırmayı amaçlarken, ayrıca fintech dünyasında ödeme sistemleri alanında yenilikçi stratejilerimizle hedeflerimize emin adımlarla yürümekteyiz.

Yeni mobil uygulamamız olan UPTION, şimdiden binlerce insanın hayatını kolaylaştırdı! 10 yılı aşkın süredir global para transferi dünyasında en çok tercih edilen firmalardan biri olarak hayata geçirdiğimiz UPTION ile, UPT fiziki noktalarımızda gerçekleştirdiğimiz tüm işlemleri dijital dünyaya da taşıyoruz. UPTION ile kullanıcılarımız yurt içi ve yurt dışı hesaba, karta veya isme para gönderim işlemlerini gerçekleştirebiliyor. Ayrıca UPTION ile; “Mesajla Para İste”, “QR ile Para Transferi” gibi günlük hayatı oldukça kolaylaştıracak pratik çözümler de sunuyoruz. Para transferinin haricinde ödeme hizmetleri de sunduğumuz UPTION üzerinden kullanıcılarımız birçok farklı oyun firmasından oyun pini de satın alabiliyor.

UPTION uygulamamız ile birlikte günümüz dünyasında kaçınılmaz bir gereklilik olan “dijitalleşme” yolunda güçlü bir adım atarak, ülkemizde ve tüm dünyada hızla gelişen ve büyüyen ödeme sistemleri ekosisteminde Türkiye’de olduğu kadar küresel çapta da iddialı bir platform haline gelmeyi hedefliyoruz. UPT olarak; Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen Fintech kuruluşlarından biri olmak için her geçen gün gelişmeye devam ediyor, UPTION ile birlikte bu yolda emin adımlarla ilerliyoruz!