Duyurular

Güvenlik Bilgilendirmesi

UPT, 6493 sayılı Kanun kapsamında kurulmuş lisanslı bir kuruluştur. Faaliyetlerimiz T.C. Merkez Bankası denetimi ve gözetiminde yürütülmektedir.

Lisanslı bir ödeme kuruluşu olarak Suç Gelirlerinin Aklanması ve Terör Finansmanının Önlenmesine dair yönetmelikler uyarınca, KVKK’nın “Kanunlarda açıkça öngörülmesi” şartına dayalı olarak bilgilerini 10 yıl süre ile denetime hazır bulundurulacak şekilde saklamakla yükümlüyüz.

Bilgi güvenliği politikalarımız ve prosedürlerimiz, herkese açık olmayan kişisel bilgilerin de dahil olmak üzere hem gizliliğini hem de bilgilerinin güvenliğini korumak için tasarlanmıştır. Kişisel bilgilerini, güvenlik duvarları ile korunan ve geçerli yönetmeliklere uygun olarak erişimi kısıtlayan güvenli veri merkezlerinde bulunan sunucularımızda saklar ve işleriz. Uygulamalarımız, sunucularımız ve üçüncü taraflar arasında iletilen tüm veriler SSL sertifikası ile korunmaktadır.

UPT hiçbir zaman müşterilerinin şifrelerini soran, kişisel bilgilerini talep eden veya güncellenmesini isteyen e-postalar göndermez.

İnternet tabanlı uygulamalar sınırları geniş bir yapı üzerinde kurulduğu için sahtekârlık, dolandırıcılık, virüs bulaşması, yetkisiz erişim, şifre ve kişisel bilgilerin çalınması gibi kötü niyetli saldırılara maruz kalma riski taşımaktadır. UPT olarak söz konusu riskleri asgari seviyede tutmak için teknolojinin imkân sağladığı bütün önlemleri almıştır.

Mobil uygulamamız üzerinden hesabınıza erişmek istemeniz durumunda, tek kullanımlık SMS şifresi telefonunuza iletilmektedir. SMS şifrenizin cep telefonunuza SMS mesajı olarak iletilmesinde aksaklık yaşamanız halinde derhal +90 0850 724 0 878 numaralı çağrı merkezimizi arayınız veya internet sitemizde bulunan iletişim formunu doldurunuz.

Hesap numaranızı, kullanıcı bilgilerinizi ve şifrenizi korumanız ve gizli tutmanız gerekir. Şifrenizin üçüncü kişiler tarafından kullanılmasıyla doğabilecek zarar ve kayıplardan UPT sorumlu değildir. Kullanıcı olarak sizlerin hak ve sorumluluklarınız şirketimizle imzalamış olduğunuz çerçeve sözleşme içerisinde yer almaktadır.

Dolandırıcılık girişimlerine maruz kalmamak için hesap şifrenizi şirket personeli dahil olmak üzere hiç kimse ile paylaşmayın. Dolandırıcılık şüphesi durumunda zaman kaybetmeden +90 0850 724 0 878 numaralı çağrı merkezimizi arayarak durum bildiriminde bulunmanız gerekmektedir.

Bilgilerinizi cüzdanınızda ya da çantanızda yazılı olarak taşımayın. Mutlaka ezberleyin ve şifre bilgilerinin yazılı olduğu belgeleri başkalarının ulaşabilecekleri yerlerde saklamayın.

Giriş yaparken klavye ya da ekranı izleyen kişilerin varlığına dikkat edin.

Mobil uygulama üzerinden gerçekleştirdiğiniz işlemlere ait dekontlar, talebiniz durumunda sistemimize kayıtlı e-posta adresinize ya da iletişim adresinize iletilir.

SMS şifresi gönderilen telefonunuzun kaybolma, çalınma, zorla alınma gibi herhangi bir nedenle elinizden çıkması halinde vakit kaybetmeden +90 0850 724 0 878 numaralı çağrı merkezimizi arayarak bildirmeniz gerekmektedir.

Hizmet alımında yaşadığınız aksaklıklara yönelik şikayetlerinizi +90 0850 724 0 878 numaralı çağrı merkezimizi arayarak ya da www.upt.com.tr adresinde yer alan “İletişim” bölümünden bildirebilirsiniz.

Sunulan hizmetlere ilişkin bilgilendirmelere, kesintilere, duyuru ve uyarılara www.upt.com.tr internet adresinden ulaşabilirsiniz ya da +90 0850 724 0 878 numaralı çağrı merkezimizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

www.upt.com.tr internet adresimizden ya da +90 0850 724 0 878 numaralı çağrı merkezimiz dışındaki herhangi bir kanal aracılığı ile gelen bilgilere itibar etmeyiniz.


Tüm Duyurular